Mitologia i Sothys

Sothys (wymawiane jako: So -tis) było imieniem, które Starożytni Egipcjanie przeznaczyli dla najjaśniejszej gwiazdy na niebie, symbolizującej nieskończoną piękność. Egipcjanie wierzyli, że gwiazdy i planety także doświadczają uczuć. Mogą kochać i nienawidzić. Bywają złe i zazdrosne. Potrafią również dotkliwie się zemścić... I tak oto na niebie, skąpanym w słonecznym świetle, Saturn spotkał młodą gwiazdę Sothys, której uroda przyćmiewała nawet Wenus. Saturn, oczarowany młodą gwiazdą, zapłonął nieziemskim uczuciem… a to zaburzyło regularny rytm funkcjonowania gwiazd... Zazdrosna Wenus, nie mogła znieść faktu, że nie jest już najpiękniejszą. Postanowiła zemścić się i strąciła Sothys w otchłań ciemności. Saturn opłakiwał ukochaną przez 40 dni i 40 nocy, aż zalał falą powodzi całą ziemię. Odtąd przez całe stulecia świat nie słyszał o Sothys aż do tego dnia… … gdy pojawiła się znowu aby przekazać swój sekret: poświęciła swe istnienie kobietom, by pomóc im zachować nieśmiertelne piękno i szczęście. W podzięce, ludzie oddali Sothys boską cześć.

Gwiazda Sothys stała się inspiracją dla marki, która obecnie nosi jej imię oraz reprezentuje dążenie do piękna i doskonałości.
Nieprzerwanie, od 1946 roku Sothys oferuje ekskluzywne, wyjątkowe zabiegi i produkty, jest darzony zaufaniem przez kobiety na całym świecie.
Podobnie jak wszystkie legendy, marka Sothys jest nieśmiertelna ...

Mitologia i Sothys
  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking: 3.8/5 (8: głos)

Dziękujemy za głosowanie

Już oceniono tą stronę, można tylko ocenić go raz!

Twoja ocena została zapisana, dziękujemy!